Edit Content
Click on the Edit Content button to edit/add the content.

Pırlanta Mücevherin Bakımı

Arama

Filtre
Son Yazılar

Pırlanta Mücevherin Bakımı

Pırlantalar çok sert olmasına rağmen bu yine de kimyasalar veya aşka nesneler tarafından hasar görmeyecekleri anlamına gelmez.

Günlük yaşamınızda pırlantalarınızın bakımını yaparak mücevherlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Her halükarda pırlantalarınızın bakımını evinizde veya profesyonel bir mücevhercide yaptırabilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler:

  • Pırlantalara parmakla dokunmayın. Cildinizin yağı pırlantaların parlaklığını etkileyecektir.
  • Kimyasal maddelerle uğraşmadan önce pırlanta taşlı yüzüklerinizi çıkartın. Bu mümkün değilse plastik bir eldiven kullanarak hem ellerinizi hem de mücevherlerinizi korumuş olursunuz.
  • Ağır spor aktiviteleri, ağırlık kaldırma, kontak sporları gibi aktivitelerden önce mücevherlerinizi çıkarmanız önerilir. Bu öncelikle sizin ve beraber spor yaptığınız kişilerin sağlığı açısından gerekli olup, bu ağır sporlar sırasında mücevherinizin çarpma veya ezilme hasarlarından korunmasını sağlar.
  • Havuz veya denize girmeden önce mücevherinizi çıkartın. Özellikle havuz suyundaki klor pırlantalar için zararlıdır. Ayrıca her zaman yüzüğünüzün parmağınızdan kayıp gitme riski var!
  • Eğer yüzüğünüzü yatarken çıkarıyorsanız uyandıktan sonra tüm işlerinizi bitirip evden çıkmaya hazır olana kadar yüzüğü takmayın. Sabundan spreylere, losyonlardan kolonyalara kadar pek çok kimyasal pırlantaların parlaklığını azaltabilir.
Etiketler :
Sosyal :